Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/9513
Назва: Особливості дослідження палеогрунтів за допомогою геоархеологічного методу з метою реконструкції обстановок минулого (палеопедологічний аспект)
Автори: Пархоменко, Олександр Григорович
Ключові слова: еволюція
природне середовище
ґрунт
грунтовоархеологічний підхід
моно- та полігенетичні лінії розвитку ґрунтів
Дата публікації: 2022
Видавництво: Географічна наука та освіта: перспективи й інновації: зб. матеріалів
Бібліографічний опис: Пархоменко О.Г. Особливості дослідження палеогрунтів за допомогою геоархеологічного методу з метою реконструкції обстановок минулого (палеопедологічний аспект). Географічна наука та освіта: перспективи й інновації: зб. матеріалів доп. учасн. ІІ Міжнар. наук.-практ. конф. Переяслав. 2022. С. 91–96.
Короткий огляд (реферат): У роботі проаналізовано публікації з інтерпретації даних щодо похованих грунтів у зв’язку з історією землеробства, антропогенним навантаженням на природні комплекси, еволюцією природного середовища у голоцені. Досліджено поховані під валами, курганами та фонові (сучасні) повнопрофільні голоценові грунти. Наведено особливості формування та приклади моно- та полігенетичних ліній розвитку грунтів. Встановлено, що проблема дослідження включає декілька аспектів, зокрема: загальні і теоретичні питання еволюції грунтів; методичні та експериментальні дослідження еволюції грунтів; природну та антропогенну складові; археологічне ґрунтознавство.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/9513
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Особливості дослідження палеогрунтів.pdf423.93 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.