Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/9503
Назва: Особливості формування ґрунтів археологічної пам’ятки неподалік с. Супівка на Вінниччині
Автори: Матвіїшина, Ж.М.
Пархоменко, Олександр Григорович
Ключові слова: голоцен
ґрунт
ландшафт
Дата публікації: 2021
Видавництво: Наукові записки СумДПУ імені А.С. Макаренка
Бібліографічний опис: Матвіїшина Ж.М., Пархоменко О.Г. Особливості формування ґрунтів археологічної пам’ятки неподалік с. Супівка на Вінниччині. Наукові записки СумДПУ імені А.С. Макаренка. Географічні науки. 2021. Вип. 2. Том 2. С. 15–26.
Серія/номер: Географічні науки;
Короткий огляд (реферат): У роботі подано матеріал, в якому зазначено дослідження виявленого другого гумусового горизонту похованого ґрунту, до якого приурочено артефакти часу існування трипільського поселення. Генетичні горизонти ґрунту з певними ознаками відображають риси чорнозему вилугуваного. Фоновий (сучасний) грунт за своїми ознаками близький до сірих лісових буруватих грунтів, для яких були характерні процеси нерозвинутого опідзолення та лесиважу. У ході дослідження встановлено, що 4200 років тому на даній території панували ландшафти лучного степу, в той час як при формуванні сучасного ґрунту у після трипільські часи клімат став вологішим і посилилися процеси слабкого опідзолення, поверхневого оглеєння, що призвело до формування профілів сірих лісових буруватих грунтів.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/9503
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Особливості формування грунтів неподалік с.Супівка.pdf7.34 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.