Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/8477
Назва: Сучасна молодь та література: соціально-психологічні аспекти ставлення до книжок
Автори: Дроздова, Марина Анатоліївна
Ключові слова: молодь
книжки
читання
«цифрове» суспільство
Дата публікації: 2022
Видавництво: Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: електронний зб. матер.
Бібліографічний опис: Дроздова М. А. Сучасна молодь та література: соціально-психологічні аспекти ставлення до книжок. Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю. Шлях до серця дитини в травматичних ситуаціях життя: електронний зб. матер. XII Міжнар. і XXIX Всеукр. пед. читань. Чернігів : НУЧК імені Т. Г. Шевченка, 2022. С. 69-71.
Короткий огляд (реферат): Аксіоматичним можна вважати твердження про те, що читання є невід’ємною складовою навчально-виховного процесу дітей та молоді. Відомий вітчизняний педагог і письменник Василь Сухомлинський у своїх працях неодноразово підкреслював важливу роль книжок як засобу формування інтелектуальних та моральних характеристик особистості. Зокрема, на його думку, «Тільки читання відкриває перед людиною розкіш інтелектуального життя…». На жаль, на сучасному етапі «цифрового» суспільства роль книги і взагалі літератури стала зменшуватися. Молодь надає перевагу отриманню візуальної інформації з Інтернету (соціальні мережі, ютуб тощо), а у разі гострої необхідності намагається ознайомлюватися з коротким змістом необхідної книги в електронному форматі. При цьому часто ігнорується пізнавально-повчальна, розвивальна та «емоційно-регулятивна» роль книги. Недостатнє читання літератури або взагалі його відсутність негативно позначаються на інтелектуальному зростанні та гармонійному розвитку особистості. Саме тому метою нашого дослідження є аналіз особливостей ставлення сучасної молоді до літератури.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/8477
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.