Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/8168
Назва: Емоційний штучний інтелект у професійній підготовці майбутніх психологів
Автори: Дерев’янко, Світлана Петрівна
Ключові слова: інтелект
штучний інтелект
штучний емоційний інтелект
професійна підготовка
майбутні психологи
Дата публікації: 2021
Видавництво: Інформаційні технології і засоби навчання
Бібліографічний опис: Дерев’янко С. П. Емоційний штучний інтелект у професійній підготовці майбутніх психологів. Інформаційні технології і засоби навчання. 2021. № 1 (81). С. 192–209.
Короткий огляд (реферат): Статтю присвячено визначенню можливостей застосування знань про штучний емоційний інтелект майбутніми психологами у процесі викладання курсу «Загальна (когнітивна) психологія». За результатами порівняльного дослідження з’ясовано як спільні, так і відмінні риси між інтелектом людини та штучним інтелектом. Подано власне визначення поняття «штучний емоційний інтелект» як інтелектуальних систем, здатних розпізнавати емоції людини та інтерпретувати їх. Запропоновано комплекс навчальних завдань, спрямованих на вивчення штучного емоційного інтелекту майбутніми психологами: збір наукової інформації про феномени штучного інтелекту та штучного емоційного інтелекту; добірка зображень про штучний емоційний інтелект; відеоматеріали про штучний емоційний інтелект; пакет відеоігор з елементами штучного інтелекту. Проаналізовано результати навчальної діяльності студентів-психологів з вивчення проблематики штучного інтелекту у формі психологічних есе та мультимедійних творчих проектів. Продемонстровано зміну уявлень студентів після активного збору інформації про штучний емоційний інтелект (стосовно параметру рефлексивності). Виділено типові помилки, які були допущені авторами мультимедійних творчих проектів (велика кількість слайдів, відсутність чіткого плану, перенасиченість текстом, кольором, анімацією). Презентовано накопичені власні цифрові ресурси з художніми відеофільмами та відеоіграми з елементами штучного емоційного інтелекту. Визначено, що застосування знань про штучний емоційний інтелект у процесі професійної підготовки майбутніх психологів має рефлексивні та творчі можливості. Відзначено ряд загальних та фахових компетентностей студентів, які формуються при вивченні проблематики штучного емоційного інтелекту, зокрема це вміння самостійно збирати та критично аналізувати інформацію щодо феноменів інтелекту, штучного інтелекту, штучного емоційного інтелекту; здатність до професійного самовдосконалення засобом рефлексії знань про штучний емоційний інтелект; навички міжособистісного спілкування у віртуальному світі (управління ботами у відеоіграх) та у реальному просторі (робота в команді).
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/8168
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.