Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/8053
Назва: Архетип влади людини над природою в православній культурі
Автори: Богун, Микола Олександрович
Столяр, Марина Борисівна
Ключові слова: язичництво
неоязичництво
православ’я
природа
архетип
жертва
панування
Дата публікації: 2008
Видавництво: Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету
Бібліографічний опис: Богун М.О., Столяр М.Б. Архетип влади людини над природою в православній культурі. Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Сер. Філософія. 2008. № 16. С. 56 – 62.
Серія/номер: Філософія;
Короткий огляд (реферат): Автори статті аналізують православну культуру з точки зору відтворення в ній архетипу відношення людини до природи, що будується на основі принципу християнського теоцентризму. Вони вважають, що фрагментарне «цитування» цього архетипу породжує два основних культурних варіанти часткової реалізації першообразу взаємин людини та природи. Перший варіант – язичницька уява про необхідність жертви на користь природи. Другий варіант – неоязичницький образ панування людини над природою, коли жертвою стає вже природа (включаючи природу людини, яка спотворюється гедоністичним культом пристрастей). Що ж до первообразу, то в ньому, на думку авторів, присутніми є як образ жертви, так і образ влади людини над природою. Та наразі під жертвою розуміється аскетичне самообмеження. Що ж до дійсної влади людини над природою, то вона є можливою лише як влада Любові. Для християнина буди вищим за щось або за когось означає одне – слугувати тому, що є нижчим.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/8053
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Архетип влади людини над природою в православній культурі.pdf312.25 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.