Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/8047
Назва: Влада і народ: архетипи и кенотипи потестарних відносин
Автори: Богун, Микола Олександрович
Ключові слова: архетипи «влади найкращих»
«слуги народу»
феноменологічний аналіз
потестарні відносини
легітимація
Дата публікації: 2017
Видавництво: Актуальні проблеми філософії та соціології : наук.-практ. журн.
Бібліографічний опис: Богун М.О. Влада і народ: архетипи и кенотипи потестарних відносин. Актуальні проблеми філософії та соціології : науково-практ. журнал. Вип. 17. Одеса, 2017. С. 10 – 13.
Короткий огляд (реферат): В статті робиться спроба розширити список архетипів, сформульованих К.Г. Юнгом, за рахунок тих, що визначають колективне підсвідоме людей в площині потестарних відносин, зокрема взаємовідносин рівня «влада – народ». З одного боку, здійснюється експлікація універсальних першообразів людської свідомості – архетипів «влади найкращих», «слуги народу», а з іншого – досліджуються етнічні специфікації втілень цих архетипів у сучасних потестарних практиках. Стверджується положення про імпліцитність вектору легітимації влади по відношенню до архетипу «влади найкращих». Аналізується перетворення архетипу «влади найкращих» на кенотип «влади не найгірших». Автори статті стверджують, що настанова політичної свідомості на кшталт «аби не найгірші» в якості кенотипу є одним із проявів цинічного розуму (П. Слотердайк). Проведено феноменологічний аналіз потестарної свідомості пересічної людини як абстрактного мислення, що не враховує необхідності складних опосередкувань у досягненні певної політичної мети.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/8047
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Влада і народ.pdf134.79 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.