Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7899
Назва: Вермикультивування як технологія утилізації й переробки рослинних решток в умовах Лівобережного Полісся
Автори: Карпенко, Юрій Олександрович
Потоцька, Світлана Олександрівна
Рей, P. М.
Ключові слова: Вермикультивування
технологія утилізації Лівобережного Поліссярослинних решток
Лівобережне Полісся
Дата публікації: 2021
Видавництво: Екологічно дружні технологічні рішення для місцевих громад щодо поводження з відходами : збірка матеріал» Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»
Бібліографічний опис: Карпенко Ю. О., Потоцька С.О., Рей P. М. Вермикультивування як технологія утилізації й переробки рослинних решток в умовах Лівобережного Полісся. Екологічно дружні технологічні рішення для місцевих громад щодо поводження з відходами : збірка матеріал» Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» (м. Київ, 23-24 листопада 2021 р.). Київ : Центр екологічної освіти та інформації, 2021. С. 116-120.
Короткий огляд (реферат): Шкода від спалювання рослинних решток (сухої трави й листя) надзвичайно велика й небезпечна, через прямі та опосередковані впливи на компоненти ґрунтової сфери, і довкілля в цілому. Так, випалюючи сухі залишки рослинності, відбувається забруднення ґрунтів, загибель біорізноманіття (комах, птахів, ссавців, рослин, їх насіння) та має шкідливий вплив па здоров'я і життя людей. Утилізація рослинних решток, які утворюються щорічно в процесі аграрною виробництва, шляхом розробки сучасної технології його біоконверсії сприятиме з однієї сторони поліпшенню екологічного стану довкілля, а з іншої отриманню значні кількості ефективного органічного добрива, внесення якого в ґрунт дозволить одночасно відновлювати й підтримувати на високому рівні родючість ґрунту. Тому вивчення питань, пов’язаних з розробкою й впровадженням екологічних і органічних технологій переробки залишків рослинності в умовах Лівобережного Полісся є дуже актуальним напрямком прикладних екологічних досліджень, що має безперечний науковим та практичний інтерес.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7899
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.