Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7830
Назва: Зміст морального виховання за іспанськими педагогічними трактатами межі ХІХ – ХХ ст.
Автори: Зайченко, Наталія Іванівна
Ключові слова: іспанські педагогічні трактати
іспанські педагоги
моральне виховання
зміст морального виховання
моральні здібності
моральна свідомість
моральні почуття
воля
Дата публікації: 2020
Видавництво: Інноваційна педагогіка
Бібліографічний опис: Зайченко Н. І. Зміст морального виховання за іспанськими педагогічними трактатами межі ХІХ – ХХ ст. Інноваційна педагогіка. 2020. № 30. Т. 2. С. 22–26.
Короткий огляд (реферат): У статті представлено результати аналізу змісту морального виховання, відображеного в низці педагогічних трактатів, виданих відомими освітянами в різних містах Іспанії у 1890–1910-х роках. У цих працях, призначених для підготовки вчителів шкіл початкового навчання, висвітленню питань морального виховання відводилася значна увага. Автори педагогічних трактатів – добре знані й шановані викладачі вчительських шкіл – П. Креспі, П. Мартінес Палао, П. Діас Муньос, Р. Бланко Санчес, Х. Фернандес-Хіменес, Ґ. Рекуеро Ґарсія та інші – намагалися детально схарактеризувати цілі, складники, засоби і методи морального виховання, що могло би стати в нагоді шкільному вчителеві. На їхнє переконання, моральне виховання має спрямовуватися на розвиток моральних здібностей, даних людині від природи, що передбачає формування моральної свідомості, моральних почуттів і волі. В іспанських педагогічних трактатах межі ХІХ–ХХ ст. окреслювалися такі концепти: «моральна свідомість», «моральні почуття», «воля», «мотиви поведінки»; визначалися шляхи й засоби формування моральної свідомості, моральних почуттів і волі; наводилися педагогічні поради й настанови щодо правильного спрямування процесу морального розвитку особистості. Визначні іспанські педагоги, наставники учительства, доводили, що поза моральним вихованням у людини не сформуються доброчинні мотиви й наміри поведінки, не розвинеться сила волі, не укріпиться характер. Вони вносили до змісту морального виховання навчання школярів моральних приписів і релігійних заповідей, розуміючи, що «моральне виховання» – набагато ширший процес за «моральне навчання». У процесі морального виховання мала не просто постати особистість із розвиненою моральною свідомістю, але ця особистість мала визнаватися й шануватися в суспільстві завдяки своїй доброчинній поведінці, завдяки своїй суспільно корисній діяльності. В іспанських педагогічних трактатах межі ХІХ–ХХ ст. визначався цілий спектр моральних і соціальних обов’язків, необхідних для підтримання суспільного благоденства, які належало засвоїти вихованцям шкіл початкового навчання.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7830
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.