Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7736
Назва: Методичні аспекти шкільного аналізу історичних творів на уроках української літератури
Автори: Лілік, Ольга Олександрівна
Устименко, А.
Ключові слова: роман
історичний твір
урок
українська література
козак
образ
Дата публікації: 2021
Видавництво: Didactics
Бібліографічний опис: Лілік О., Устименко А. Методичні аспекти шкільного аналізу історичних творів на уроках української літератури. Didactics, 2021. 3. Р. 29–30.
Короткий огляд (реферат): Автори статті визначають методичні засади шкільного аналізу історичних творів на уроках української літератури в контексті реформування системи загальної середньої освіти. Вони досліджують художньо-ідейні й проблемно-тематичні особливості сучасних історичних творів, що пов’язані з розбудовою незалежної української держави, розвитком постмодерністських тенденцій, переосмисленням подій минулого. У процесі вивчення історичних творів на уроках української літератури автори статті рекомендують враховувати стильові, родові й жанрові домінанти твору; формувати уміння визначати ступінь документальності твору; подавати характеристику епохи, про яку йдеться у творі; рухатись від теми конкретного твору до узагальнень і висновків про вплив історичних подій на долю звичайної людини; досліджувати історичну епоху, проводячи паралелі із сучасністю; звертати увагу на реальні історичні постаті, узагальнені образи, а також вигаданих персонажів; брати до уваги специфіку часопростору в історичних творах; враховувати особливості світосприйняття учнів, використовувати онлайн-інструменти, креолізовані тексти, засоби візуалізації матеріалу. На основі аналізу вимог шкільної програми автори статті формулюють методичні рекомендації до вивчення роману Володимира Рутківського «Джури козака Швайки» на уроках української літератури в 6 класі. Вони пропонують використовувати такі методи і прийоми навчання: письмовий обмін обажаннями, «Незакінчене речення», учнівські повідомлення, словникова робота, читання в особах, виразне читання, бесіда, асоціювання, робота з ілюстраціями, робота у групах, робота з пам’яткою, самостійна робота. Вони доводять, що ефективність аналізу цього твору залежить від рівня зацікавленості учнів навчальним матеріалом, підбору оптимального методичного інструментарію, створення «ситуації успіху на уроці», візуалізації навчального матеріалу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7736
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.