Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7534
Назва: Зміни вмісту глюкози і глікогену в тканинах коропа (0+) під впливом раундапу і зенкеру
Автори: Бібчук, Катерина В'ячеславівна
Жиденко, Алла Олександрівна
Ключові слова: глюкоза
глікоген
короп
раундап
токсиканти
водна система
Дата публікації: 2007
Видавництво: Молодь та поступ біології : зб. тез
Бібліографічний опис: Бібчук К.В., Жиденко А.О. Зміни вмісту глюкози і глікогену в тканинах коропа (0+) під впливом раундапу і зенкеру. Молодь та поступ біології : зб. тез третьої Міжн. наук. конф. студ. і аспір. Львів, 2007. С. 33-34.
Короткий огляд (реферат): Роботи по оцінці впливу гербіцидів - амонійної солі 2,4-дихлорфеноксиоцтової кислоти, зенкору та раундапу на вуглеводний обмін коропа були проведені в „Лабораторії екологічної біохімії тварин" Чернігівського державного педагогічного університету. Поряд з тим, гербіциди, що потрапляють до водойм, діють не лише на дворічок коропа, але й на молодь риб. Саме організми, що розвиваються, потребують постійного поповнення запасів енергетичних субстратів для нормального функціонування і розвитку, тому дія токсиканта може призвести до необоротних порушень пластичного і енергетичного обміну та, навіть, до загибелі організму. Серед субстратів енергетичного обміну найбільш легкозасвоюваними і лабільними е глюкоза і глікоген. Особливу роль вони відіграють у забезпеченні функціонування нервової системи, сім'яників, нирок, еритроцитів тощо.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7534
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідниківУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.