Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7310
Назва: Вплив гербіцидів на показники перекисного окиснення ліпідів в тканинах коропа лускатого (Сyprinus carpio L.)
Автори: Симонова, Н. А.
Мехед, Ольга Борисівна
Ключові слова: короп лускатий
гербіцидне навантаження
перекисне окиснення ліпідів
Дата публікації: 2021
Видавництво: Біологічні дослідження – 2021: зб. наук. праць.
Бібліографічний опис: Симонова Н. А., Мехед О. Б. Вплив гербіцидів на показники перекисного окиснення ліпідів в тканинах коропа лускатого (Сyprinus carpio L.). Біологічні дослідження – 2021: зб. наук. праць. Житомир, ПП "Євро-Волинь": 2021. С. 171-174.
Короткий огляд (реферат): Виявлено, що при навантаженні гербіцидами спостерігається значні зміни печінки у всіх піддослідних групах. Так, вплив Раундапу в групі гідроперекисів, у порівнянні з контрольною групою, демонструє збільшення майже у два рази. Домінантним показником в групі дієнових коньюгатів є також вплив гербіциду Раундап. Малоновий діальдегід змінюється найбільше за дії Раундапу тільки в м’язах та мозку. За час проведення експерименту нами була звернена увага на відмінний колір саме печінки в експериментальній групі Раундап. Таким чином, можна зробити висновок, що вся ланка перекисного окиснення ліпідів зазнає впливу за дії гербіцидів, особливо чутливою до гербіциду Раундап є печінка, але вплив цього гербіциду на всі інші органи та тканини є також згубним для живих організмів.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7310
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідниківУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.