Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7123
Назва: Особа і суспільство у філософії Пантелеймона Куліша : автореф.
Автори: Тютюнник, Олена Миколаївна
Ключові слова: хутір
хутірська філософія
культуровідповідність
природовідповідність
антеїзм
гуманізм
антропоцентризм
Дата публікації: 2019
Видавництво: Київ : Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова
Бібліографічний опис: Тютюнник О. М. Особа і суспільство у філософії Пантелеймона Куліша : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. філософ. наук, за спец.: 09.00.05 – історія філософії. Київ : Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова, 2009. 18 с.
Короткий огляд (реферат): Дисертація присвячена дослідженню філософських поглядів визначного представника української культури ХІХ ст. Пантелеймона Олександровича Куліша (1819 – 1897) на особу і суспільство. Здійснено системний аналіз та теоретичну реконструкцію філософських поглядів П. Куліша на особу і суспільство у контексті загальноукраїнського історико-філософського процесу та особливостей його розвитку в Лівобережній Україні ХІХ ст. Доведена оригінальність філософської позиції П. Куліша щодо особи і суспільства, внаслідок чого навряд чи доцільно підганяти його філософію під усталені схеми історії західноєвропейської філософії. Показано механізм взаємодії особи і суспільства як основи суспільно-освітнього процесу та висвітлено роль освіти як способу реалізації поліфункціональної особи. Визначено місце і значення філософського спадку мислителя в історичному і сучасному контекстах, і власне в українській філософії.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/7123
Розташовується у зібраннях:Автореферати дисертацій

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
aref_Tutunnyk.rtf.pdf255.52 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.