Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/6827
Назва: Стимулюючий вплив техногенних забруднювачів на процес біокорозії сталі у грунті
Автори: Ткачук (Смикун), Наталія Василівна
Третяк, Олександр Петрович
Курмакова, Ірина Миколаївна
Ключові слова: вплив техногенних забруднювачів
біокорозія сталі
бактерії, що відповідають за біодеградацію металу
Дата публікації: 1999
Видавництво: Науковим вісник «Сучасна екологія і проблеми сталого розвитку суспільства» : збірник науково-технічних праць
Бібліографічний опис: Смикун П. В., Третяк О. П., Курмакова І. М. Стимулюючий вплив техногенних забруднювачів на процес біокорозії сталі у грунті. Науковим вісник «Сучасна екологія і проблеми сталого розвитку суспільства» : збірник науково-технічних праць. Львів, 1999. Вип.9.7. С. 205-209.
Короткий огляд (реферат): Досліджено вплив техногенних забруднювачів (стічна вода деревообробного підприємства, пестицид Лінурон та їх суміш) па процес біокорозії сталі 45 у грунті. Вивчено динаміку мікробних угруповань грунту (сульфатредукуючі, денітрифікуючі, сапрофітні бактерії і мікроскопічні гриби), що відповідають за біодеградацію металу. Показано, що швидкість корозії у грунті зумовлюється впливом забруднювачів не тільки на мікроби, угруповання, але й на електрохімічні показники розчинення металу. Встановлено інтенсифікацію біокорозії сталі, особливо у випадку суміші техногенних забруднювачів.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/6827
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідниківУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.