Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/6300
Назва: Німецьке кримінальне законодавство в окупованій Україні: характеристика нормативної бази
Автори: Іваненко, Аліна Олексіївна
Ключові слова: кодекс
уложення
стаття
злочин
покарання
позбавлення волі
Дата публікації: 2019
Видавництво: Історична пам’ять
Бібліографічний опис: Іваненко А. О. Німецьке кримінальне законодавство в окупованій Україні: характеристика нормативної бази. Історична пам’ять. 2019. № 1 (40). С. 69-79.
Короткий огляд (реферат): У статті розглянуто Німецьке кримінальне уложення від травня 1871 р., доповнене та змінене у відповідності наступним законам до 1 жовтня 1941 р. у поєднанні з Постановою Рейхскомісара для України про покарання невеликих злочинів і порушень в межах Рейхскомісаріату України від 8 травня 1942 р. На основі Постанови конкретизовано діяльність шефенів, проаналізовано Уложення з юридичної точки зору та окремо виділено статті, за якими могли виносити судові рішення українські шефени у відповідності із Постановою для розмежування діяльності в галузі Кримінального права німецьких та українських судів. Список статей, які відносили до правомочності судів шефенів достатньо невеликий у порівнянні з німецькими судами. В основному, такі суди вирішували справи щодо діянь, які кваліфікувались як проступки чи правопорушення. Окрім того, будь-яке рішення суду шефенів могло бути змінене за висновком Гебітскомісара. Таке порівняння юрисдикції судів та постатейний розбір двох основних документів, на яких базувалось кримінальне право окупованих територій, дає реальну картину судової систему через призму нормативно-правової бази.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/6300
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Німецьке кримінальне законодавство в окупованій Україні.pdf116.99 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.