Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/6261
Назва: Пестициди як антропогенний фактор біопошкодження сталі у грунті
Автори: Курмакова, Ірина Миколаївна
Ткаченко (Приходько), Світлана Валентинівна
Демченко, Наталия Ростиславовна
Третяк, Олександр Петрович
Ключові слова: пестициди
небезпечна для корозії мікробна асоціація
біологічне погіршення стану сталі
Дата публікації: 2008
Видавництво: Фізико-хімічна механіка матеріалів : Проблеми корозії та протикорозійного захисту матеріалів
Бібліографічний опис: Курмакова І. М., Ткаченко (Приходько) С. В., Демченко Н. Р., Третяк О. П. Пестициди як антропогенний фактор біопошкодження сталі у грунті. Фізико-хімічна механіка матеріалів : Проблеми корозії та протикорозійного захисту матеріалів. Львів, 2008. № 7 спецвипуск. С. 634-638.
Короткий огляд (реферат): Вивчено вплив пестицидів (Фузилад, Пундазол, Беянал) на розвиток корозійно-мікробної асоціації ґрунту та на процес біологічного погіршення стану м’якої сталі. Показано, що вплив пестицидів на кількість корозійно-небезпечних мікроорганізмів та швидкість мікробної корозії сталі St3PS у грунті та водно-сольовому середовищі різниться Усі досліджені пестициди зменшують швидкість мікробної корозії сталевих СЕП у водно-сольовому середовищі в 2,39-3,54 рази. Фузилад і Пундазол не впливають суттєво на кількість бактерій феросфери та швидкість біодеструкції сталі в грунті. Присутність Beianal у ґрунті посилює розвиток бактерій, які є членами корозійної мікробної асоціації. Це призводить до збільшення їх кількості та посилення процесу біодеструкції м'якої сталі в грунті.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/6261
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідниківУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.