Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/5702
Назва: Археологічні дослідження середньовічних поселень Чернігівського Полісся
Автори: Веремейчик, Олена Михайлівна
Ключові слова: сільські поселення
Чернігівське Полісся
археологічні дослідження
Дата публікації: 2018
Видавництво: Сіверянський літопис
Бібліографічний опис: Веремейчик О. М. Археологічні дослідження середньовічних поселень Чернігівського Полісся. Сіверянський літопис. 2018. №1-2 (139-140). С. 3-19.
Короткий огляд (реферат): У статті розглянуті етапи вивчення середньовічних сільських поселень Х–XIV ст. Чернігівського Полісся. Протягом першого етапу (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.) відбувався процес накопичення інформації про різні категорії археологічних пам’яток, у тому числі й про сільські поселення давньоруського часу. Величезне значення у вивченні сільських пам’яток Х–XIV ст. відіграв XIV Археологічний з’їзд. Протягом наступного етапу (перша половина – середина ХХ ст.) вивчення регіону Чернігівського Полісся пройшло шлях від мозаїчного обстеження районів навколо Чернігова, Сосниці та Остра до масштабних археологічних робіт у Чернігові та Любечі та спеціальних досліджень археологічних пам’яток, у тому числі й сільських поселень уздовж берегів Десни та Дніпра та їхніх доплив – річок Білоус, Стрижень, Снов, Убідь та інших. На початкових етапах в обстеженнях брали участь співробітники місцевих музеїв, а у повоєнний період до робіт у регіоні долучилися науковці з Інститутів археології Києва, Ленінграда та Москви.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/5702
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.