Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/5604
Назва: Митці розстріляного відродження в «Щоденниках» Олеся Гончара
Автори: Жила, Світлана Олексіївна
Ключові слова: Олесь Гончар
«Щоденники»
розстріляне відродження
культурне життя
трагедія письменства
трагедія нації
імперія зла
Іван Багряний
Микола Хвильовий
Дата публікації: 2018
Видавництво: Феномен Олеся Гончара в духовному просторі українства : збірник наукових статей
Бібліографічний опис: Жила С.О. Митці розстріляного відродження в «Щоденниках» Олеся Гончара. Феномен Олеся Гончара в духовному просторі українства : збірник наукових статей. Полтава : ПНПУ, 2018. С. 39-50.
Короткий огляд (реферат): У статті зроблено спробу проаналізувати тему розстріляного відродження у «Щоденниках» (1943-1995) Олеся Гончара крізь призму політичної ситуації в Україні сталінських часів і довести, що заходи радянської влади були спрямовані на планомірне знищення української інтелігенції. Олесь Гончар у своїх записах наголошував, що головним наслідком масових репресій було не лише фізичне винищення найбільш активної та інтелектуальної частини нації, а й руйнування етнічних підвалин її буття, моральне розтління тих, хто був свідком терору; стверджував, що за розмахом знищення населення власної країни і за цинізмом, з яким це робилося, сталінський режим був найжахливішим у всьому світі («Ні фараони, ні римські цезарі не доходили до таких глумлінь над людиною…»). Розглянуто погляди світового інтелектуала на проблеми буття особистості митця, розуміння призначення письменника в суспільстві, його відповідальність за долю народу. Олесь Гончар, даючи уявлення про естетичну вартість української літератури першої половини ХХ століття, переконує, що «генетично ми походимо від того стражденного покоління».
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/5604
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Митцi_розстрiляного_вiдродження_у_Щоденниках_Олеся_Гончара.pdf202.74 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.