Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/5103
Назва: Монастирські маєтності на території Остерської сотні
Автори: Кондратьєв, Ігор Вікторович
Ключові слова: Остерщина
володіння Києво-Печерського монастиря
володіння Київського Межигірського монастиря
І. Мазепа
Київський Пустинно-Микільський монаст
володіння Київського Видубицького монастиря
Дата публікації: 2019
Видавництво: Гетьманська Україна між Польщею, Росією та Туреччиною
Бібліографічний опис: Кондратьєв І.В. Монастирські маєтності на території Остерської сотні / Кондратьєв І.В. // Гетьманська Україна між Польщею, Росією та Туреччиною / Упорядн. І.І.Кривошея, Є.М.Луняк. – Ніжин: НДУ ім. М.Гоголя, 2019. – С.242-254.
Короткий огляд (реферат): З утворенням в середині ХVII ст. Гетьманщини Київ залишився центром православного духовного життя, саме тут були зосереджені основні православні монастирі, які володіли численними земельними маєтностями, як з часів довоєнних, так і новонабутих за козацької держави. Однак, релігійне життя регіону вже не було таким «різнобарвним», як за часів Речі Посполитої. Одним з принципових питань української революції було питання релігійне. Приналежність або до православ’я, або до католицизму, стала своєрідним ідентифікатором в системі розпізнавання «свій» – «чужий». Цікаво, що саме у другій половині XVII ст. у Речі Посполитій в соціальній свідомості шляхти відбулася своєрідна сакралізація католицизму як єдиної правильної релігії, що стало зворотнім боком козацької релігійної політики.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/5103
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Монастирські маєтності на території Остерської сотні.pdf338.26 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.