Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/5045
Назва: Євреї-орендарі Любеча напередодні Хмельниччини
Автори: Кондратьєв, Ігор Вікторович
Ключові слова: представники єврейської громади
Любеч
оренда
Чернігово-Сіверщина
Дата публікації: 2015
Видавництво: Євреї Лівобережної України. Історія та культура. Матеріали Х Міжнародного наукового семінару
Бібліографічний опис: Кондратьєв І.В. Євреї-орендарі Любеча напередодні Хмельниччини / Кондратьєв І.В. // Євреї Лівобережної України. Історія та культура. Матеріали Х Міжнародного наукового семінару / Чернігівська обласна єврейська община, БЄФ «Хасде Естер». – Чернігів : Вид-во «Десна-Поліграф», 2015. – С.3-10.
Короткий огляд (реферат): Невідомо, чи була у Любечі єврейська громада до середини ХVI ст., адже перша писемна згадка про любецьких євреїв припадає лише на останню чверть ХVI ст. 2 жовтня 1570 р. королем Сигізмундом ІІ Августом був наданий універсал любецьким євреям – «Вольности от мыт месту Любецкому, мещанам и жидам, которые в месте Любецком мешкают». Цікаво, що цей привілей був наданий вслід за королівським привілеєм 1 липня 1570 р., за яким любецьке міщанство та міське боярство звільнялося як від старих, так і від нових «мыт и поборов». На думку О. Грушевського, скасування мита було зумовлено потребами завезення продовольства до міста, адже «мiсцевi турботні умови не давали можливості поширювати сільське господарство». Практика звільнення єврейських громад від багатьох повинностей продовжувалась і за королювання Сигізмунда ІІІ, причому за ними залишився обов’язок сплачувати податок на оборону краю та брати участь в укріпленні та обороні міста при нападах.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/5045
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Євреї-орендарі Любеча напередодні Хмельниччини.pdf80.06 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.