Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/5041
Назва: Любецька шляхта у «лівобережних» планах гетьмана Петра Дорошенка
Автори: Кондратьєв, Ігор Вікторович
Ключові слова: Любецька староство
Лоєвське староство
любецька шляхта
гетьман Петро Дорошенко
Дата публікації: 2015
Видавництво: Гетьман Петро Дорошенко та його доба в Україні. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, приуроченої до 350-ї річниці початку гетьманування Петра Дорошенка
Бібліографічний опис: Кондратьєв І.В. Любецька шляхта у «лівобережних» планах гетьмана Петра Дорошенка / Кондратьєв І.В. // Гетьман Петро Дорошенко та його доба в Україні. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, приуроченої до 350-ї річниці початку гетьманування Петра Дорошенка (16 жовтня 2015 р., м.Київ) / упооряд. Є.Луняк; Музей гетьманства. – Ніжин: НДУ ім. М.Гоголя, 2015. – С.87-94.
Короткий огляд (реферат): У середині ХVII ст. колишня шляхта Любецького староства Київського воєводства в більшості перейшла до козацьких лав. Цьому сприяло як довоєнне протистояння з прийшлою польською шляхтою та магнатами Калиновськими, так і бажання зберегти свої маєтності та станові привілеї в новій політичній ситуації. Водночас частина цієї верстви не сприйняла нових політичних реалій та виступила на боці Речі Посполитої.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/5041
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідниківУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.