Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/5040
Назва: Універсали українських гетьманів любецькій шляхті
Автори: Кондратьєв, Ігор Вікторович
Ключові слова: любецька шляхта
козацька старшина
гетьманські універсали
Гетьманщина
Дата публікації: 2015
Видавництво: Розумовські зустрічі : збірник наукових праць
Бібліографічний опис: Кондратьєв І.В. Універсали українських гетьманів любецькій шляхті / Кондратьєв І.В. // Розумовські зустрічі : збірник наукових праць / Інститут законодавства Верховної ради України; Український інститут національної пам’яті; Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові Україні; Сіверський центр післядипломної освіти; Сіверський інститут регіональних досліджень. – Чернігів: Сіверський центр післядипломної освіти, 2015. – Вип. 2. – С. 199-207.
Короткий огляд (реферат): Любецька шляхта представляла собою соціальне обличчя Любецького староства. Більш ніж 350 родів на протязі щонайменше 10 поколінь жили у околичних селах. Третина населених пунктів регіону беруть своє походження від місцевої шляхти. Загалом шляхта володіла маєтками (в основному на співвласницьких засадах) у більш ніж 200 населених пунктах як на території староства, так і за його межами. Внаслідок зміни державного устою в середині ХVII ст. любецька шляхта перейшла на службу Війську Запорозькому. За часів Гетьманщини любецька шляхта боролася за збереження соціального та майнового статусу. Гетьманська влада була зацікавлена у любецькій шляхті як професійній військовослужбовій спільноті. У багатьох гетьманських універсалах любецькій шляхті другої половини ХVІI ст. йшлося про обов’язок нести військову службу. З ХVІII ст. нащадки любецької шляхти отримували лише охоронні універсали для підтвердження своїх прав на маєтності.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/5040
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Універсали українських гетьманів любецькій шляхті.pdf335.52 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.