Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/5033
Назва: Любецьке староство Київського воєводства Речі Посполитої у війнах з Московською державою (кінець ХVI – перша половина XVII ст.)
Автори: Кондратьєв, Ігор Вікторович
Ключові слова: Любецьке староство
Московська держава
події Стародубської та Лівонської воєн
Лоєвська фортеця
Дата публікації: 2015
Видавництво: Studia internationalia : Материалы IV Международной научной конференции «Западный регион России в международных отношениях X-XX вв.».
Бібліографічний опис: Кондратьєв І.В. Любецьке староство Київського воєводства Речі Посполитої у війнах з Московською державою (кінець ХVI – перша половина XVII ст.) / Кондратьєв І.В. // Studia internationalia : Материалы IV Международной научной конференции «Западный регион России в международных отношениях X-XX вв.». (1-3 июля 2015 г.). – Брянск: РИО БГУ, 2015. – С.62-67.
Короткий огляд (реферат): У 50-60 рр. XIV ст. Любеч та його круга увійшли до складу Великого князівства Литовського, відтоді держава перетворює місто у центр військової організації краю. У 1500 р. Любеч був включений до складу Московської держави, але уже в 1508 р. був повернутий до ВКЛ. Саме на початку XVI ст.. і були закладені підвалини подальшого конфлікту, адже Московська держава закріпила за собою значну територію Чернігово-Сіверщини (з такими фортецями як Чернігів, Стародуб, . Мена, Конотоп, Путивль), що з 1503 р. і до початку XVII ст.. (юридично - до 1618 р.) опинились у складі Великого князівства Московського. Московські володіння фактично вклинювались у землі спочатку ВКЛ, а згодом і Речі Посполитої, фактично тоді був сформований один із ключових вузлів литовсько-московських протиріч. Наслідком цього стала ціла воєн та прикордонних конфліктів XVI ст., серед яких найзначнішим були події Стародубської та Лівонської воєн.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/5033
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.