Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4892
Назва: Нащадки шляхти Любецького староства на урядах батуринських сотників (друга половина ХVII – XVIII ст.)
Автори: Кондратьєв, Ігор Вікторович
Ключові слова: нащадки любецької шляхти
Любецьке староство
батуринські сотники
Дата публікації: 2007
Видавництво: Батуринські читання.
Бібліографічний опис: Кондратьєв І.В. Нащадки шляхти Любецького староства на урядах батуринських сотників (друга половина ХVII – XVIII ст.) // Батуринські читання. 2007: Збірник наукових праць. – Ніжин: ТОВ “Видавництво “Аспект-Поліграф”, 2007. – С.158-161.
Короткий огляд (реферат): Протягом XV - XVIII ст. на Північному Лівобережжі існувала унікальна соціально-територіальна спільнота, яка локалізувалась довкола Любецького замку і взяла на себе обов’язок захисту північно-східних кордонів спочатку Великого князівства Литовського, потім Речі Посполитої і, нарешті, Гетьманщини. З тамтешнім замком були пов’язані щонайменше десять поколінь представників дрібної шляхти, які мешкали у навколишніх селах, причому взаємини між ними характеризувались тісними родинними та корпоративними стосунками. Прикордонне розташування Любецького замку визначало обличчя любецької шляхти як регіональної еліти. Стратегічне значення Любецького замку обумовлювало інтерес влади до цієї спільноти, що дозволило більшій частині її представників на зламі XVI - XVII ст. позбутися “служебних” зобов'язань та формально перейти до повноцінної шляхетської верстви. Внаслідок зміни державного устою в середині XVII ст. любецька шляхта перейшла на службу Війську Запорозькому і взяла безпосередню участь у формуванні нової соціально-політичної еліти та розбудові козацької держави.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4892
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.