Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4800
Назва: Любецька шляхта в історії України ХVІІ-ХVІІІ ст.
Автори: Кондратьєв, Ігор Вікторович
Ключові слова: Любецька фортеця
Остерський замок
українська шляхта
Дата публікації: 1999
Видавництво: Україна на порозі ХХІ століття: актуальні питання історії
Бібліографічний опис: Кондратьєв І.В. Любецька шляхта в історії України ХVІІ-ХVІІІ ст. // Україна на порозі ХХІ століття: актуальні питання історії: Збірник наукових праць. – К., 1999. – С.75-82.
Короткий огляд (реферат): Старовинний Любеч був важливим стратегічним форпостом на терені Північного Лівобережжя, який впродовж століть небезпідставно вважався «яблуком розбрату» в стосунках між Литвою, Польщею та Московщиною. Значення Любецького замку, відомого з часів Київської Русі, було зумовлене його географічним становищем. Місто було розташоване на одній з найголовніших транспортних артерій Східної Європи - р. Дніпро. Любеч був фактично північною «брамою», що відкривала шлях до Києва Східною «брамою» став Остерський замок у стратегічному відношенні – двійник Любеча. Велике Литовське князівство, а потім і уряд Речі Посполитої, перетворили Любецьку фортецю у надійний осередок на Подніпров’ї й залучають на військову службу населення, яке мешкало у цьому куточку України.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4800
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Любецька шляхта в історії України ХVІІ-ХVІІІ ст..pdf1.31 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.