Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4799
Назва: Любецький замок і любецька околиця за часів Хмельниччини
Автори: Кондратьєв, Ігор Вікторович
Ключові слова: Любеч
Лівобережжя
Подніпров’я
Любецький замок
«околиці»
Дата публікації: 1998
Видавництво: Сіверянський літопис
Бібліографічний опис: Кондратьєв І.В. Любецький замок і любецька околиця за часів Хмельниччини / Кондратьєв І.В. // Сіверянський літопис. – 1998. -№6. – С.29-36.
Короткий огляд (реферат): Старовинний Любеч був важливим стратегічним форпостом на терені Північного Лівобережжя, що упродовж століть небезпідставно вважався «яблуком розбрату» у стосунках між Литвою, Польщею та Московщиною. Значення Любецького замку, відомого з часів Київської Русі, було зумовлене його географічним становищем. Місто було розташоване на одній з найголовніших транспортних артерій Східної Європи - р. Дніпро. Велике Литовське князівство, а потім і уряд Речі Посполитої, перетворюють Любецьку Фортецю у свій надійний осередок на Подніпров’ї й залучають на військову службу місцеве населення. Формується прошарок замкової військовослужбової шляхти, яка перебирає на себе обов’язок захисту державних кордонів. Держава, зацікавлена у постійному збройному контингенті, надає замковій шляхті земельні пожалування на ленному праві. Ця шляхетська спільнота називала себе боярами-земя’нами чи зем’янами і становила самостійні тяглові одиниці — «околиці».
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4799
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Любецький замок і любецька околиця за часів Хмельниччини.pdf30.41 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.