Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4796
Назва: Яблоновський О. Чернігівщина
Автори: Кондратьєв, Ігор Вікторович
Ключові слова: О. Яблоновський
Україна
Києво-Могилянська академія
"Чернігівщина"
Чернігівське воєводство
Дата публікації: 1997
Видавництво: Сіверянський літопис
Бібліографічний опис: Кондратьєв І.В. Яблоновський О. Чернігівщина / Переклад з польської, передмова і примітки І. Кондратьєва // Сіверянський літопис. – 1997. - №1-2. – С.130-140.
Короткий огляд (реферат): Одним з найвідоміших польських істориків України був професор Краківського університету Олександр Валеріан Яблоновський (1829-1911). Він народився у шляхетній родині у с. Гозліні, що в Мазовії, після закінчення гімназії в Білостоку навчався у Київському та Дерптському (нині Тартуському) університетах. Ще за студентських років О. Яблоновський серйозно захопився славістикою У І853-1862 рр. він багато подорожував Європою, студіював філологію в Берліні відвідував наукові заклади Лондона та Парижа. Хоча О Яблоновський не брав безпосередньої участі у польському національно-визвольному повстанні 1863-1864 рр., його було заслано вглиб Росії - до Пензенської губернії. 1868 р. - Яблоновський повернувся на батьківщину і започаткував власні наукові студії. На сторінках багатотомного археографічного видання «Джерела історичні» він оприлюднив цілий комплекс унікальних джерел з історії України XVI—XVIII ст.. Водночас О. Яблоновський публікує у «Словнику географічному» кілька ґрунтовних історико-географічних праць про окремі регіони старої України. Неабияке значення мала побудована на великому документальному матеріалі його монографія з історії Києво-Могилянської академії та узагальнююча праця «Історія Південної Русі до занепаду Речі Посполитої».
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4796
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Яблоновський О. Чернігівщина.pdf42.07 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.