Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4093
Назва: Дослідження давньоруських поселень чернігівською спелео-археологічною секцією утопік
Автори: Ясновська, Людмила Василівна
Ключові слова: дослідження
давньоруські поселення
Задесення
Поснов’я
р. Стрижень
р. Білоус
Дата публікації: 1992
Видавництво: Проблеми вивчення середньовічного села на Поліссі : польовий історико-краєзнавчий семінар
Бібліографічний опис: Ясновська Л. В. Дослідження давньоруських поселень чернігівською спелео-археологічною секцією утопік. Проблеми вивчення середньовічного села на Поліссі : польовий історико-краєзнавчий семінар / Інститут археології АН України; Чернігівське обласне управління народної освіти; Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т. Г. Шевченка. Чернігів : Сіверянська думка, 1992. С. 84-85.
Короткий огляд (реферат): Цього року виповнюється 25 років плідної діяльності Чернігівської спелео-археологічної секції. Крім головного напрямку роботи — дослідження печер Чернігова, з 1974 р. члени секції започаткували археологічні дослідження на території області, методично щороку обстежуючи район за районом, головним чином, по басейнам річок, приділяючи приорітетну увагу районам з більш родючими ґрунтами. Свої перші розвідки члени секції провели на околицях Чернігова, у верхів’ях річок Стрижень та Білоус: пізніше звернулися до території, що входила, за свідченням літопис ній, до складу вотчини чернігівських князів - між Черніговом та Любечем. На цій території було відкрито понад 150 селищ IX—ХІІІ ст. На більшості з них проведено шурфовку та неодноразовий збір підйомного матеріалу, а на 9 розкопки: Петруші, Кезі, Клонів, Ліскове, Березанка, Льгов, Шумлай, Рогоща, Шестовиця (Веремійчик О. М„ Коваленко В. П., Кузнецов Г. О., Ситий Ю. М., Шекун О. ІЗ.). Загальна досліджена площа перевищує 25 тис. м2. Досліджено більше 150 жител та господарчих споруд, рештки різноманітних виробничих та промислових об’єктів, 2 ґрунтових могильника. В ході досліджень на цій території Шекун О. В. та Веремійчик О. М. виділили окремі гнізда пам’яток з центрами біля с. Шестовиці, у басейні р. Верел та у верхів’ях р. Білоус.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/4093
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.