Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/336
Назва: Ніжинський Благовіщенський монастир: історія, господарська і культурно-просвітницька діяльність (XVIII – початок XX ст.)
Автори: Гапоненко, Дмитро Іванович
Ключові слова: Ніжинський Благовіщенський монастир
Стефан Яворський
господарська діяльність
Дата публікації: 2010
Бібліографічний опис: Гапоненко Д. Ніжинський Благовіщенський монастир: історія, господарська і культурно-просвітницька діяльність (XVIII – початок XX ст.): дис. на здобуття наук. ступеня канд. іст. наук: спец. 07.00.01 „Історія України” / Д. Гапоненко. – Чернігівський національний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка. – Чернігів, 2010. – 223 с.
Короткий огляд (реферат): У незалежній Україні продовжується процес становлення і розвитку релігійних інституцій та відновлення духовних практик, у зв’язку з чим значної уваги набувають особливості відродження української православної церкви. Дослідження релігійної спадщини України, як одного з основних елементів нашої історії, засвідчує, що нині залишається чимало нез’ясованих наукових проблем, пов’язаних з історією, господарською і культурно-просвітницькою діяльністю православних монастирів. За умов радянської атеїстичної політики утворення і функціонування монастирів подавалося в дусі безоглядного критицизму. Висвітлювалися переважно економічні аспекти їх діяльності та робився наголос на негативних сторонах чернечого життя.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/336
Розташовується у зібраннях:Дисертації

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
disser_Gaponenko.pdf1.67 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.