Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/3185
Назва: Висвітлення проблем реформи шкільної освіти на сторінках журналу «Вільна українська школа» та подальша її доля
Автори: Боровик, Анатолій Миколайович
Ключові слова: реформа шкільної освіти
О.Дорошкевич
О.Музиченко
С.Русова
С.Сірополко
П.Холодний
Я.Чепіга
Дата публікації: 2007
Видавництво: Сiверянський лiтопис
Бібліографічний опис: Боровик А.М. Висвітлення проблем реформи шкільної освіти на сторінках журналу «Вільна українська школа» та подальша її доля // Сіверянський літопис. - Чернігів, 2007. № 2 - С. 3 – 8.
Короткий огляд (реферат): У попередньому номері журналу було розпочато розгляд проблеми розробки теоретичних основ реформи загальноосвітньої школи у період української революції 1917-1920 рр. Проте розкриття її було б не повним, якби ми не згадали про те, як проходив процес обговорення цих питань на сторінках педагогічних видань, а особливо журналу «Вільна українська школа». Цей друкований орган Всеукраїнської учительської спілки був започаткований у вересні 1917 р. Видавався до грудня 1919 р. Вийшло у світ 25 номерів часопису. До його редколегії входили відомі українські педагоги: О.Дорошкевич (редактор), О.Музиченко, С.Русова, С.Сірополко, П.Холодний, Я.Чепіга та інші. На сторінках журналу друкувалась інформація про життя української школи, учительських професійних спілок, давалися рекомендації та поради щодо новинок в організації навчальної діяльності, публікувалися повідомлення про вихід у світ нових українських підручників та методичних посібників. Проте найціннішими для дослідників історії української школи є публікації учителів шкіл, науковців, у яких вони висвітлювали свою позицію щодо різних питань реформи школи.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/3185
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.