Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/2783
Назва: «Стіна Пошани»: на перетині політичного та політичного
Автори: Яковенко, Ірина Василівна
Ключові слова: «Стіна Пошани»
Рух за Громадянські Права
Рух Чорного Мистецтва
«чорна» естетика
афро-американська поезія
Дата публікації: 2017
Видавництво: Наукові праці : наук.-метод. журнал
Бібліографічний опис: Яковенко І.В. «Стіна Пошани»: на перетині політичного та політичного. Наукові праці : наук.-метод. журнал. Т. 289. Вип. 301: Філологія. Літературознавство. Миколаїв: Вид-во ЧНУ ім. Петра Могили, 2017. С. 100-104 (БД Ulrisch's Periodicals Directory) (0,6 др. арк.)
Короткий огляд (реферат): Розвідку присвячено «Стіні Пошани» (1967–1971) – будівлі в Чикаго, на стінах якої було створено колекцію розписів-муралів, що зображували лідерів боротьби за громадянські права, суспільних та культурних діячів афро-американської спільноти. Зважаю-чи на те, що «Стіна» стала одним з культурних маніфестів Руху за Громадянські Права, функціонуючи як майданчик для поетичних читань, вона розглядається як суспіль-но-політичне явище та культурно-мистецький феномен. У статті пропонується виклад історії створення артефакту, стислий огляд естетичних принципів Руху Чорного Мистецтва, мистецьких груп OBAC та AfriCOBRA. Спираючись на методологію культуральних студій (cultural studies), у розвідці здійснюється дослідження мистецьких зв’язків із суспільно-політичними практиками Руху за Громадянські Права, аналізується візуальна складова пам’ятки та поезія, присвячена «Стіні Пошани».
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/2783
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
«Стіна Пошани» на перетині політичного та політичного.pdf713.45 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.