Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/1934
Назва: Дослідження Старогородської Божниці в кінці XIX - На початку XX ст.
Автори: Ясновська, Людмила Василівна
Дата публікації: 2006
Бібліографічний опис: Ясновська Л. В. Дослідження Старогородської Божниці в кінці XIX - На початку XX ст.. Матеріали наукової конференції “Архітектурні та археологічні старожитності Чернігово-Сіверської землі” / наукові читання “Чернігівські Старожитності”. Чернігів, 2006. С. 135–137.
Короткий огляд (реферат): Церква архангела Михаіла в м Острі відома за літописним рядком під 1152 р , коли коаліція князів узяла Городець (городище в с. Старогородці. що на околиці м Остра) і спалила його., “навіть і божницю святого Михаіла; верх був рублений з дерева, і це згоріло” У XVI ст. церква стояла занедбана, але в XVII ст було поновлено службу В XVIII ст у зв'язку з неможливістю відновлення храму, прийнято рішення розібрати “середину церкви по ниже окна". а в середині XIX ст. в результаті обвалу гори зруйнувалися фундаменти південної стіни. На сьогоднішній день збереглася на повну висоту тільки еівіарна частина з фресковим живописом. За висновками М К Каргера, храм належав до чернігівської архітектурної школи2, а В А. Боїусевич вважав, що храм мав призначення оборонної башти 3. Дослідження, проведені П О Раппопортом, остаточно закріпили за лам яткою визначення як такої, що відноситься до переяславської архітектурної школи кінця XI ст, яку було розписано на початку XII ст. на замовлення Володимира Мономаха.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/1934
Розташовується у зібраннях:Науково-практична конференція

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Ясновськ Черн Старож 2002.pdf591 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.