Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/1815
Назва: Естетичний зріз протистояння тоталітарних практик та радянської сміхової культури: образ жертви
Автори: Столяр, Марина Борисівна
Ключові слова: радянська сміхова культура
тоталітарні практики
Дата публікації: 2012
Видавництво: Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури: зб. наук. праць
Бібліографічний опис: Столяр М.Б. Естетичний зріз протистояння тоталітарних практик та радянської сміхової культури: образ жертви. Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури: зб. наук. праць; вип. ХХVІІІ. Київ : Міленіум, 2012. С. 16–23.
Короткий огляд (реферат): Образ жертви є наскрізним для марксистського естетичного дискурсу історії як оптимістичної трагедії. Що ж до сміхової культури, то вона принципово не приймає жертву – профанує або симулює її. Якщо ідеологія оспівувала поняття жертви як необхідної умови життя та просування у майбутнє, то сміхова культура виявляла несумісність жертви і життя, жертви і майбутнього. Варіанти відповідної профанації в межах творів сміхової культури розглядаються та аналізуються автором статті. Це пряме або опосередковане заперечення жертви, її висміювання або симуляція тощо.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/1815
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідниківУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.