Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/1808
Назва: Ігрові практики «одеської» мови
Автори: Столяр, Марина Борисівна
Ключові слова: одеська мова
ігрові практики
деконструкція
феноменологія
Дата публікації: 2016
Видавництво: Вісник ХНПУ ім. Г.С. Сковороди
Бібліографічний опис: Столяр М.Б. Ігрові практики «одеської» мови. Вісник ХНПУ ім. Г.С. Сковороди «Філософія». Харків: ХНПУ, 2016. Вип. 46 (ІІ). С. 84–92.
Серія/номер: Філософія;
Короткий огляд (реферат): Авторка статті досліджує «одеську мову» як специфічний дискурс, що має ігрову природу. Розкриваються деякі аспекти подібності «одеської» мови та мови дітей, одеського та софістичного дискурсів. В роботі доводиться, що «одеська» мова має високий потенціал творчого мислення з точки зору принципу зміни оптики бачення предмету та завдяки деконструкції його тривіальної семантики. Наголошується, що відповідний тип мислення може реїфікуватися у творчій діяльності, безвідносно до певних моральних цінностей, що демонструється як на прикладах сміхової культури, художньої та наукової творчості, так і в площині політичних спекуляцій. З феноменологічної точки зору одеський гумор орієнтує на інтелектуальний агон. Робиться висновок про присутність «вінінгової інтенції» відповідного типу мислення. Якщо одеський гумор розглядати з точки зору методології трьох основних концепцій сміху – Superiority Theory, Incongruity Theory та Relief Theory, то феномен одеського сміхового дискурсу може ілюструвати всі три концепції, тобто він розкриває їх не в якості універсальних, а як взаємодоповнюючих методологій.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/1808
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Ігрові практики «одеської» мови.pdf333.58 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.