Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/1102
Назва: Педологія як провідна науково-практична галузь в Україні у 20-ті –другій половині 30-х років ХХ століття
Автори: Янченко, Тамара Василівна
Ключові слова: шкільна педологічна служба
педологія
рефлексологія
психотехніка
дитина
досвідно-педологічна станція
науково-дослідна кафедра педології
кабінет соціального виховання
Дата публікації: 2017
Видавництво: Педагогічна підготовка – невтрачене мистецтво: колективна монографія
Бібліографічний опис: Янченко Т. В. Педологія як провідна науково-практична галузь в Україні у 20-ті –другій половині 30-х років ХХ століття. Педагогічна підготовка – невтрачене мистецтво: колективна монографія / упоряди. Терентьєва Н.О., Проніков О.К. Черкаси: ФОП Чабаненка Ю.А., 2017. С. 227–273.
Короткий огляд (реферат): У параграфі розглядаються основні положення наукового розвитку педології в Україні у 20-ті роки ХХ ст. Вони стосуються двофакторності розвитку дитини, але з пріоритетом соціальних чинників цього процесу, матеріалізму педології, її зв’язку з рефлексологією та психотехнікою, уваги науковців до проблем дефективного дитинства, спрямованості на виховання «нової» людини, класово свідомої та здатної збудувати комуністичне суспільство. Висвітлюється проблема створення і функціонування в Україні у 20-ті роки ХХ ст. мережі науково-дослідних і науково-практичних педологічних установ. Авторка звертає увагу на визначення особливостей діяльності науково-дослідних кафедр педології та досвідно-педологічних станцій. У параграфі окреслено й питання практичної педологічної діяльності лікарськопедагогічних консультацій і колекторів, що створювалися при місцевих відділах народної освіти, а також шкільних педологічних осередків.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/1102
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.