Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/10548
Назва: Жорстоке ставлення до дітей у сім’ї як соціально-педагогічна проблема
Автори: Платонов, Є. C.
Михайленко, Оксана Володимирівна
Ключові слова: діти
сім’я
соціально-педагогічна проблема
жорстоке ставлення до дітей
Дата публікації: 2024
Видавництво: Чотирнадцяті Сіверянські соціально-психологічні читання: Матеріали Міжнародної наукової конференції
Бібліографічний опис: Платонов Є. C., Михайленко О. В. Жорстоке ставлення до дітей у сім’ї як соціально-педагогічна проблема. Чотирнадцяті Сіверянські соціально-психологічні читання: Матеріали Міжнародної наукової конференції (26 квітня 2024 року, м. Чернігів) / За наук. ред. Н. І. Зайченко. Т.2. Соціальна робота та педагогіка. Чернігів : НУЧК імені Т. Г. Шевченка, 2024. С. 118-124.
Короткий огляд (реферат): Діти, безперечно, найбільш незахищена, уразлива і повністю залежна від дорослих частина суспільства. Жорстоке поводження з дітьми характерне для всіх часів і народів. Діти піддавалися насильству впродовж багатьох століть. У деяких культурах як прийнятний спосіб планування сім'ї використовувалося навіть дітовбивство. Дітей вбивали в ритуальних цілях: вважалося, що убита дитина може допомогти безплідним жінкам справитися з хворобами, забезпечити здоров'я і молодість. Їх ховали під фундаментом будівлі, щоб зробити його міцніше. Згадки про жорстокості до дітей в різних літературних джерелах зустрічаються до II в. н.е. Буквально до кінця XIX ст. переважаючою залишалася позиція, згідно якої дитина є власністю, «майном» батьків або опікунів. Останні володіли абсолютним контролем над її життям і смертю, а також правом довільного вибору покарань, не пов'язаних з тією чи іншою провиною, але цілком відповідних схильностям тих, хто їх вибирає. Дітей навіть продавали і купували. При цьому домінуючою залишалася думка, що діти нечутливі до поганого або якого-небудь іншого ставлення і не можуть адекватно реагувати на нього або запам'ятовувати.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): erpub.chnpu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/10548
Розташовується у зібраннях:Авторські публікації дослідників



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.